Expozice Gotické umění na Děčínsku soutěží o nejlepší výstavu roku

Děčínské muzeum přihlásilo svou zmodernizovanou expozici Gotické umění na Děčínsku do největšího soutěžního klání v oboru v rámci celé České republiky, do Národní soutěže muzeí Gloria musaealis. V letošním roce se přihlásilo celkem 58 muzeí a galerií z celé České republiky s celkem 93 projekty.

V úterý odpoledne navštívila muzeum odborná komise, která si naší nově výtvarně zpracovanou výstavu prohlédla, vyslechla si odborné komentáře autora scénáře výstavy PhDr. Ĺubomíra Turčana, předního českého odborníka v oblasti gotické umění. I slova o průběhu rekonstrukce zástupkyně ředitele Oblastního muzea v Děčíně Mgr. Václavy Bubnové si komise vyslechla se zaujetím. Představen byl i stejnojmenný katalog, který byl u příležitosti znovuotevření výstavy vydán.

Nyní už jen zbývá, abyste nám drželi palce a přáli, aby výstava získala jedno z nejcennějších odborných ocenění v České republice.