Exponát měsíce prosince 2020

Exponátem měsíce prosince se stal vánoční stromek zdobený historickými ozdobami z 1. pol. 20 století. Mnozí z nás si je ještě pamatují z dětství nebo je dokonce mají doma. Vyšperkovaný stromek se také stal úvodním předmětem a poutačem do naší vánoční výstavy betlémů pojmenované MALÉ VÁNOČNÍ ROZJÍMÁNÍ, kde je k vidění na několik desítek různých druhů betlémů vyrobených z mnoha materiálů včetně papírových skládacích betlémů od V. Kubašty ze 2. pol. 20. století. Ve výstavě však naleznete i betlémy staršího data. Výstava je doplněna o tradiční výzdobu, která neodmyslitelně patří k českým Vánocům.
Zpřístupněna je od 3. 12. do 2. 2. února 2021 v obvyklých otevíracích hodinách muzea.
PS: Kdyby někdo našel doma na půdě nebo ve sklepě nepoužívané ozdoby, které se podobají těm našim na vánočním stromku, a chce se jich zbavit, může je donést k nám do muzea! Rozhodně NEVYHAZOVAT! Předem děkujeme a přejeme pokud možno pohodový a klidný čas adventní!