Naděje, zklamání a strach - výstava prodloužena

místo

Oblastní muzeum v Děčíně

trvá do

Nová výstava o životě na Děčínsku v letech 1938 - 1946 se věnuje typickému obyčejnému bytí obyvatel Sudetské župy za války.

VÝSTAVA PRODLOUŽENA DO 8. 1. 2023.

Výstava neukazuje válečné události ani nějaké nenormální excesy. Jde nám o pohled do civilního života obyvatel, jak se místní lidé přizpůsobovali životu v systému direktivní vlády Adolfa Hitlera.

Tehdejší všudypřítomná kontrola obyvatele omezovala v běžném životě, přesto právě oni svým pracovním úsilím systém drželi u moci. Na výstavě bude použit výběr z přibližně 2500 fotografií ze zdrojů muzea a Státního okresního archivu v Děčíně. Výjimečně máme k dispozici soubor asi 1500 snímků ze soukromého archivu negativů, který se nedávno našel a byl předán do Státního okresního archivu v Děčíně (na zámku). Je to příběh jedné normální rodiny, tatínka železničáře, maminky pracující v hospodě, později v čistírně oděvů, kteří spolu měli dvě děti a často je fotili.

Uvidíte mnoho fotografií z prostředí Děčína a okolí, některé i ve velkém formátu, které popisují život tehdejší doby. Výstava je doplněna o mnoho dobových trojrozměrných předmětů, které návštěvníka zavedou do prostředí běžné domácnosti, restaurace či na ulici v době války.

Výstava prodloužena do 8. 1. 2023.