Rekordní návštěvnost děčínského muzea

Mimořádně úspěšnou sezonu letos zažívá Oblastní muzeum v Děčíně. Do dnešního dne si do něj našlo cestu bezmála 18 000 návštěvníků, což je více jak dvojnásobný počet oproti poslednímu předcovidovému roku. Hlavním magnetem je v současnosti výstava sběratelských předmětů ze světa mladého kouzelníka nazvaná „Harry Potter aneb Mudlové přijeďte express!“. Velmi pozitivní reakce ale zaznamenala také expozice „Naděje, zklamání, strach“, která představuje obyčejný život obyvatel Děčína v mimořádné době mezi lety 1938 – 1946. Nejen dětští návštěvníci si užijí letos nový lodní trenažér, který simuluje řízení nákladní lodi v labském údolí mezi Hřenskem a Děčínem. Také obliba muzejní facebookové stránky neustále roste. Před několika týdny jsme dosáhli čísla 5 000 sledujících. Moc vám všem děkujeme za přízeň a slibujeme, že i nadále budeme dělat vše, aby vás muzeum bavilo!