Výstava „Břetislav Kment – Blažena Kmentová“

místo

Oblastní muzeum v Děčíně

trvá do

Výstava tvůrčí, pedagogické i životní dvojice - manželů Břetislava (1924-2016) a Blaženy (1925-2010) Kmentových je OTEVŘENA PRO VEŘEJNOST. V pěti muzejních místnostech je k vidění více než sto jejich obrazů, kreseb i grafických listů.

V následujících týdnech pak budeme, v návaznosti na aktuální epidemiologickou situaci, pořádat komentované prohlídky s kurátorkou projektu Mgr. Evou Staňkovou. O nich vás budeme průběžně informovat.

Při příležitosti výstavy manželů Kmentových vychází také stejnojmenná publikace http://muzeumdc.cz/aktuality/2020/publikace-bretislav-kment-blazena-kmentova-v-prodeji. Ta je více než pouhým doprovodným katalogem: na osmdesáti stranách se dozvíte mnoho o jejich životní pouti počínaje útlým dětstvím, nahlédnete do rodinných fotoalb i do deníků obou sledovaných umělců. V bohaté obrazové příloze pak uvidíte průřez jejich tvorbou. Autorkou publikace je kurátorka výstavy, Mgr. Eva Staňková.

Poděkování za nedocenitelnou spolupráci náleží PhDr. Jitce Šobrové, neteři Blaženy Kmentové. Na fotografiích si můžete prohlédnout ukázku z tvorby manželů Kmentových a ukázky z knihy společně s autorkou.