Cesty do pravěku aneb Ve stopách Zdeňka Buriana

místo

Oblastní muzeum v Děčíně

trvá do

Výstava přibližně 150 obrazů s pravěkou tematikou doplněná o paleontologické nálezy. K vidění je na 150 výtvarných děl od současných následovníků Zdeňka Buriana. Šest muzejních místností obsahuje vývoj na Zemi od prvohor až do čtvrtohor. Výstava je doplněna o doprovodný program nejen pro děti! NENECHTE SI UJÍT!

 

 

Slovo autora výstavy Mgr. Bc. Tomáše Miky:

Oblastní muzeum v Děčíně připravilo ve spolupráci se sdružením PAS a ZOO Dvůr Králové nad Labem pro návštěvníky rozsáhlou výstavu k tématu Paleoart  - vědecká, umělecká rekonstrukce zaniklého života na Zemi. Výstava představuje současné umělce, kteří svým dílem mimo jiné navazují na paleontologickou rekonstrukci profesora Josefa Augusty a malíře Zdeňka Buriana, od jehož úmrtí letos uplynulo 40 let.

Ve výstavě představíme čtyři malíře a jednoho preparátora, kteří svou prací návštěvníkům muzeí a galerií přibližují dávný život na naší planetě. Jsou to Pavel Dvorský, Petr Modlitba, Jiří Svoboda, Jiří Teichmann a Jaroslav Bažant. Více než 150 obrazů a modelů provede návštěvníky vývojem života od prvohor až do doby „moderního člověka“ ve čtvrtohorách. Autoři jsou sdruženi ve volném sdružení výtvarníků „PAS“ – Paleoart and science (umění a věda), které ve spolupráci s předními paleontology představuje a popularizuje současný stav poznání v paleontologii. Společně s výtvarnými díly bude prezentována také paleontologická sbírka OM Děčín.

 

Těšíme se na Vás v muzeu!

 

Těšit se mohou dospělí i děti. Pro posledně jmenované je připraven bohatý doprovodný program do každého počasí!

- vyzkoušení jeskynní malby

- možnost vyfotit se s pravěkou lvicí

- pátrání po dinosaurech

- a jiné doprovodné hry a programy

 

Vstupné:

  • dospělí 80 Kč,
  • důchodci, studenti, děti od 6 let 40 Kč